Menu strony
Technologia

Jaki obiektyw szerokokątny wybrać?

W minionych latach niebywale duży postęp poczyniła technologia w branży fotograficznej. Optyka nie zmieniła się bardzo od dość dawna, szkła w dalszym ciągu mają swoje osiągi i ograniczenia, szkieł w dalszym ciągu istnieją setki rodzajów i nie można stworzyć do poważnych zastosowań uniwersalnego obiektywu, doskonałego w każdych warunkach, ale elektronika, wrażliwość i złożoność matryc, software i osiągi jakiegokolwiek aparatu fotograficznego – tu dokonał się trwały przełom, który odepchnął do lamusa pierwsze aparaty elektroniczne, jakie zapisywały jedno zdjęcie na dysk miękki, zajmowało to więcej niż minutę, a o megapikselach nie było jeszcze mowy. Raczej o kilopikselach.
technologie

Innowacyjne technologie przechowywania informacji w cloud computing

W dzisiejszych czasach różnego typu technologie informatycznie potrafią o wiele uprościć pracę. Pośród coraz bardziej popularnych zjawisk w świecie informatyki jest tzw. chmura obliczeniowa. Jest to wysoce charakterystyczny model przetwarzania danych, jaki umożliwia posiadaczowi komputera na korzystaniu z dysków i programów, jakie nie znajdują się bezpośrednio na jego sprzęcie, tylko na serwerze i podlegają udostępnieniu poprzez firmy. W rezultacie spotykane jest chociażby magazynowanie nieodzownych plików bez magazynowania miejsca na dysku komputera; jest to znaczne ułatwienie pracy, jako że dzięki temu można posiadać do nich dostęp z najróżniejszych urządzeń, w takim mobilnych.
Kodak ESP 9250

Dobrodziejstwa druku

Już prawie siedem wieków mija, od chwili, kiedy niejaki Gutenberg założył pionierski zakład drukarski w historii. To niebywałe, jak ten Niemiec zmienił świat. Ułatwienie kopiowania książek miało wielki wkład do powstania europejskiej kultury. A współcześnie? Popatrzcie chociażby na branżę reklamową – drukowanie ulotek nie byłoby możliwe.

Już nie musimy błądzić

Jak często działo się tak, że wyjeżdżaliśmy w trasę, niby wcześniej sprawdzaliśmy drogi, niby w momencie podróży też patrzyliśmy na mapę, ale w końcu posiadaliśmy kłopot z trafieniem do celu. Lub przyjeżdżaliśmy do mieszkania, pragnęliśmy wypocząć przy jakimś ciekawym filmie, ale równocześnie nic interesującego nie było w TV i ostatecznie zawiedzeni wyłączaliśmy telewizor? Już nie musi tak być, tak w trasie, jak i w domu zawsze mamy możliwość posiadać to co najlepsze.
Poddasze

Dzieła mistrzów w każdym domu?

Dom odzwierciedla duszę lokatorów. Jest wiele rzeczy, jakie można się dowiedzieć z samego zwiedzania czyichś czterech kątów. Przez całe dziesięciolecia zbieramy szpargały, wymieniamy meble, projektujemy dekoracje. Pośród wszystkich rzeczy, które znajdują się w lokum, najbardziej znaczące są obrazy i fotki.
windykacja

Druk cyfrowy - czemu warto korzystać z tej technologii?

To jeden z najistotniejszych „odkryć” w historii ludzkości. Druk zrewolucjonizował mnóstwo dziedzin naszego życia. Dzięki niemu książki trafiły pod strzechy a oświata zaczęła dynamicznie się rozwijać.
Tatuaże

Gdzie nabyć najciekawsze tatuaże czasowe?

Tatuaże pośród osób młodych doceniane są za estetykę jak również możność wyrażenia ekspresji w sposób inny, aniżeli ten ogólnie przyjęty. Każdy permanentny tatuaż powinien być bardzo mocno przemyślany. Jeśli jednak chcemy tatuaż, którego będzie można się pozbyć po pewnym czasie, to tatuaże zmywalne są tutaj idealnym wyborem. Tatuaż taki pełni kilka bardzo ciekawych funkcji. Może być on między innymi niebanalnym upominkiem bądź gadżetem, który otrzymujemy w ramach kampanii promocyjnych.
Epson Stylus Photo R3000

Reklama zewnętrzna potrafi okazać się bardzo efektywna, zatem nie wahaj się odnaleźć dobrego miejsce pod swoją

Dla powodzenia firmy istotne staje się właściwe pokazanie danego wyrobu albo świadczonej usługi. Jedynie wtedy klienci mają szansę dostrzec istotę działalności jednostki i zainteresować się jej asortymentem. W reklamie stosuje się liczne rozwiązania, a reklama zewnętrzna okazuje się jednym z najskuteczniejszych.
odlewnia

Odlewnictwo – na czym współcześnie opiera się ta metoda oraz gdzie się ją z reguły stosuje?

Na przestrzeni wieków człowiek stworzył wieletechnologii, które pozwoliły mu na rozwój konkretnych gałęzi nauki. Niektóre z nich użytkowane były już w czasach starożytnych, a dzisiaj są tylko ulepszane. Jedną z najbardziej znanych oraz powszechnie wykorzystywanych w przeszłości technik jest rzecz jasna odlewnictwo. Na czym ono dziś polega? Jakie jest zastosowanie takich metod?
figurki 3D

Do czego służy w ogóle wydruk 3D? Sposoby na nowoczesne przeznaczenie tego skanowania.

Jeszcze bardziej modne staje się skanowanie 3D. Jednakowoż technologia pnie bardzo do przodu, dlatego też coś, co kiedyś było szczerze nie do pomyślenia, na dzień obecny staje się nawet codziennością, lub czymś, co nikogo nie dziwi. Czym właściwie jest skanowanie i wydruk 3d? To nic innego, jak praca nad kopiowaniem rzeczy przestrzennych. Sama droga skanowania przestrzennego jest imponująca, ponieważ dzięki niej wolno pozyskać cyfrowy obraz przedmiotu, który funkcjonuje naprawdę. Posiadając model 3D na dysku komputera można oddać go obróbce czy edycji, utworzeniu kopii i ewentualnego wydruku, również w postaci przestrzennej.
1 2