Menu strony
Technologia
sitodruk

Technika sitodrukowa

Wynalezienie druku przez Gutenberga bez wątpienia było jednym z najbardziej istotnych wydarzeń w historii świata. Przed tym wydarzeniem, ręczne przepisywanie Biblii ciągnęło się latami. Możliwość skrócenia tego czasu spowodowała, że drukarni na kontynencie europejskim co pewien czas przybywało. Na początku drukarnie pomagały przeważnie w druku książek oraz dokumentów. Obecnie profil drukarni uległ dużej zmianie.
Praca przy komputerze

Jak działa rozproszone przetwarzanie danych

Od lat toczą się prace mające na celu zaprojektowanie pierwszego na świecie komputera kwantowego. Ma być on mniej kosztowny od wcześniej używanych superkomputerów, a przez jego ogromną moc obliczeniową będzie on niezbędny w kryptografii i przetwarzaniu danych.
Epson Stylus Photo R3000

Reklama zewnętrzna potrafi okazać się bardzo efektywna, zatem nie wahaj się odnaleźć dobrego miejsce pod swoją

Dla sukcesu przedsiębiorstwa istotne jest dobre zaprezentowanie danego produktu albo oferowanej usługi. Jedynie wtenczas klienci mają szansę zauważyć istotę działalności firmy i zainteresować się jej propozycją. W reklamie wykorzystuje się różne rozwiązania, a reklama zewnętrzna jest jednym z najpopularniejszych.
ćwiczenia pilates

Pomoc w odchudzaniu świadczy gabinet zdrowia w Siedlcach! Serdecznie zapraszamy

Odchudzanie Siedlce, to niezwykle często wpisywana w przeglądarki www fraza, która ułatwia znaleźć linki do stron internetowych, gdzie opisywane są ciekawe metody na zdobycie fantastycznej sylwetki. Oczywiście są to strony internetowe gabinetów kosmetycznych i dietetycznych, które realizują usługi w zakresie dopasowania diety dla danej osoby, jak także przeprowadzania różnorakich ćwiczeń i zabiegów, które po pewnym czasie zapewnią należyty efekt, czyli umożliwią wypracować szczupłą sylwetkę.
Kodak ESP 9250

Dobrodziejstwa druku

Siedemset lat upłynęło, od momentu, gdy Johannes Gutenberg otworzył pierwszą drukarnię w historii. To niezwykłe, jak ten człowiek zrewolucjonizował świat. Uproszczenie powielania książek dało podstawę do ekspansji europejskiej kultury. A obecnie? Spójrzcie np. na branżę reklamową – drukowanie ulotek jest dzisiaj powszechne.
windykacja

Druk cyfrowy - czemu warto korzystać z tej technologii?

To jeden z najważniejszych „odkryć” w dziejach ludzkości. Druk zrewolucjonizował mnóstwo sfer naszego życia. Dzięki niemu upowszechniło się czytelnictwo a oświata zaczęła dynamicznie się rozwijać.
odlewnia

Odlewnictwo – na czym współcześnie opiera się ta metoda oraz gdzie się ją z reguły stosuje?

Na przestrzeni wieków człowiek stworzył dużotechnologii, które pozwoliły mu na rozwój konkretnych gałęzi nauki. Niektóre z nich popularne były już w czasach starożytnych, a dzisiaj są wyłącznie ulepszane. Jedną z najbardziej znanych oraz często stosowanych w przeszłości technik jest rzecz jasna odlewnictwo. Na czym ono teraz polega? Jakie jest zastosowanie podobnych metod?
Tatuaże

Gdzie nabyć najciekawsze tatuaże czasowe?

Tatuaże pośród osób młodych cenione są za estetykę a także możność wyrażenia siebie w sposób inny, niż ten tradycyjny. Każdy permanentny tatuaż musi być mocno przemyślany. Jeżeli jednak chcemy tatuaż, którego możemy się pozbyć po danym czasie, to tatuaże zmywalne są tutaj idealnym rozwiązaniem. Tatuaż zmywalny pełni kilka bardzo ciekawych funkcji. Może być on między innymi oryginalnym prezentem bądź też gadżetem, który otrzymujemy w ramach akcji reklamowych.
butelka ze środkiem do dezynfekcji

Jakie kwestie można spokojnie załatwić, a jakich nie drogą internetową?

Czasy się zmieniają, co widać na przykładzie funkcjonowania różnorodnych branż. Kiedyś, jeszcze przed erą wirtualnej sieci nie było innej sposobów, jak wybrać się do sklepu po to, czego potrzebujemy. Dzisiaj i to się zmienia, a widać to nawet w takich miejscach, jak branża spożywcza. W wielkich miastach można już zamawiać zakupy przez Internet. Są jednakże usługi, jakie zawsze pozostaną stacjonarne, przynajmniej przez najbliższych kilka lat.

Jaki obiektyw szerokokątny wybrać?

W minionych latach niebywale duży postęp poczyniła technologia w branży fotograficznej. Optyka nie zmieniła się bardzo od dość dawna, szkła w dalszym ciągu mają swoje osiągi i ograniczenia, szkieł w dalszym ciągu istnieją setki rodzajów i nie można stworzyć do poważnych zastosowań uniwersalnego obiektywu, doskonałego w każdych warunkach, ale elektronika, wrażliwość i złożoność matryc, software i osiągi jakiegokolwiek aparatu fotograficznego – tu dokonał się trwały przełom, który odepchnął do lamusa pierwsze aparaty elektroniczne, jakie zapisywały jedno zdjęcie na dysk miękki, zajmowało to więcej niż minutę, a o megapikselach nie było jeszcze mowy. Raczej o kilopikselach.
1 2