Menu strony
Technologia
Praca przy komputerze

Jak działa rozproszone przetwarzanie danych

Od jakiegoś czasu toczą się prace mające na celu zaprojektowanie prototypowego komputera kwantowego. Ma być on tańszy od dotychczas wykorzystywanych superkomputerów, a przez jego ogromne możliwości obliczeniowe będzie on ogromnie przydatny w kryptografii i przetwarzaniu informacji.
Kodak ESP 9250

Dobrodziejstwa druku

Siedemset lat upłynęło, od momentu, gdy Johannes Gutenberg otworzył pierwszą drukarnię w historii. To niezwykłe, jak ten człowiek zrewolucjonizował świat. Uproszczenie powielania książek dało podstawę do ekspansji europejskiej kultury. A obecnie? Spójrzcie np. na branżę reklamową – drukowanie ulotek jest dzisiaj powszechne.
sitodruk

Technika sitodrukowa

Wynalezienie druku przez Gutenberga bez wątpienia było jednym z najbardziej istotnych wydarzeń w historii świata. Przed tym wydarzeniem, ręczne przepisywanie Biblii trwało około czterech lat. Możliwość skrócenia tego czasu spowodowała, iż drukarni na kontynencie europejskim nieustannie przybywało. W pierwszym okresie drukarnie pomagały przeważnie w druku książek oraz dokumentów. Obecnie profil drukarni rozwinął swą działalność.
windykacja

Druk cyfrowy - czemu warto korzystać z tej technologii?

To jeden z najważniejszych „odkryć” w dziejach ludzkości. Druk zrewolucjonizował mnóstwo sfer naszego życia. Dzięki niemu upowszechniło się czytelnictwo a oświata zaczęła dynamicznie się rozwijać.
odlewnia

Odlewnictwo – na czym współcześnie opiera się ta metoda oraz gdzie się ją z reguły stosuje?

Na przestrzeni wieków człowiek stworzył dużotechnologii, które pozwoliły mu na rozwój konkretnych gałęzi nauki. Niektóre z nich popularne były już w czasach starożytnych, a dzisiaj są wyłącznie ulepszane. Jedną z najbardziej znanych oraz często stosowanych w przeszłości technik jest rzecz jasna odlewnictwo. Na czym ono teraz polega? Jakie jest zastosowanie podobnych metod?
Tatuaże

Gdzie nabyć najciekawsze tatuaże czasowe?

Tatuaże pośród osób młodych cenione są za estetykę a także możność wyrażenia siebie w sposób inny, niż ten tradycyjny. Każdy permanentny tatuaż musi być mocno przemyślany. Jeżeli jednak chcemy tatuaż, którego możemy się pozbyć po danym czasie, to tatuaże zmywalne są tutaj idealnym rozwiązaniem. Tatuaż zmywalny pełni kilka bardzo ciekawych funkcji. Może być on między innymi oryginalnym prezentem bądź też gadżetem, który otrzymujemy w ramach akcji reklamowych.
butelka ze środkiem do dezynfekcji

Jakie kwestie można spokojnie załatwić, a jakich nie drogą internetową?

Czasy się zmieniają, co widać na przykładzie funkcjonowania różnorodnych branż. Kiedyś, jeszcze przed erą wirtualnej sieci nie było innej sposobów, jak wybrać się do sklepu po to, czego potrzebujemy. Dzisiaj i to się zmienia, a widać to nawet w takich miejscach, jak branża spożywcza. W wielkich miastach można już zamawiać zakupy przez Internet. Są jednakże usługi, jakie zawsze pozostaną stacjonarne, przynajmniej przez najbliższych kilka lat.

Jaki obiektyw szerokokątny wybrać?

W minionych latach niebywale duży postęp poczyniła technologia w branży fotograficznej. Optyka nie zmieniła się bardzo od dość dawna, szkła w dalszym ciągu mają swoje osiągi i ograniczenia, szkieł w dalszym ciągu istnieją setki rodzajów i nie można stworzyć do poważnych zastosowań uniwersalnego obiektywu, doskonałego w każdych warunkach, ale elektronika, wrażliwość i złożoność matryc, software i osiągi jakiegokolwiek aparatu fotograficznego – tu dokonał się trwały przełom, który odepchnął do lamusa pierwsze aparaty elektroniczne, jakie zapisywały jedno zdjęcie na dysk miękki, zajmowało to więcej niż minutę, a o megapikselach nie było jeszcze mowy. Raczej o kilopikselach.
technologie

Innowacyjne technologie przechowywania informacji w cloud computing

W dzisiejszych czasach różnego typu technologie informatycznie potrafią o wiele uprościć pracę. Pośród coraz bardziej popularnych zjawisk w świecie informatyki jest tzw. chmura obliczeniowa. Jest to wysoce charakterystyczny model przetwarzania danych, jaki umożliwia posiadaczowi komputera na korzystaniu z dysków i programów, jakie nie znajdują się bezpośrednio na jego sprzęcie, tylko na serwerze i podlegają udostępnieniu poprzez firmy. W rezultacie spotykane jest chociażby magazynowanie nieodzownych plików bez magazynowania miejsca na dysku komputera; jest to znaczne ułatwienie pracy, jako że dzięki temu można posiadać do nich dostęp z najróżniejszych urządzeń, w takim mobilnych.

Już nie musimy błądzić

Jak często działo się tak, że wyjeżdżaliśmy w trasę, niby wcześniej sprawdzaliśmy drogi, niby w momencie podróży też patrzyliśmy na mapę, ale w końcu posiadaliśmy kłopot z trafieniem do celu. Lub przyjeżdżaliśmy do mieszkania, pragnęliśmy wypocząć przy jakimś ciekawym filmie, ale równocześnie nic interesującego nie było w TV i ostatecznie zawiedzeni wyłączaliśmy telewizor? Już nie musi tak być, tak w trasie, jak i w domu zawsze mamy możliwość posiadać to co najlepsze.
1 2