Menu strony

Zastanawiasz się, jak wypełniać deklaracje intrastat? Są firmy, które zrobią to za Ciebie!

Jeśli prowadzisz swoją firmę, która zajmuje się między innymi przywożeniem jakichś towarów z innych krajów Unii Europejskiej, bez wątpliwości wiesz znakomicie, że musisz w szczególności regularnie wypełniać i przekazywać do odpowiednich organów deklarację intrastat - w tym dokumencie podaje się, co dokładnie w jakiej wielkości przywiozło się na teren państwa.
Czy wiesz, jak konkretnie należy wypełniać deklarację intrastat?


Parę podstawowych informacji


Jeśli zajmujesz się importowaniem produktów z innych krajów Unii Europejskiej, musisz stale przesyłać do odpowiednich instytucji deklarację intrastat. Deklaracja intrastst to nic innego jak formularz, w którym podajesz, jakie dokładnie Produkty i o jakiej wartości przywiozłeś na terytorium kraju - -> poznaj dodatkowe informacje. Zgłoszenie Intrastat możesz przesłać zarówno online do Izby Celnej w Szczecinie, jak również wysłać je pocztą lub złożyć na miejscu osobiście.

Czy znasz już ten świetny tekst? Odnajdziesz w tamtym miejscu faktycznie sporą ilość użytecznych informacji na ciekawy dla Ciebie temat. Przeczytaj a nie pożałujesz!

Informacje przekazywane w ów sposób przed przedsiębiorców są głównie wykorzystywane do celów statystycznych, zwykle przez Główny urząd Statystyczny.


Samemu czy przez pośrednika?


deklaracja intrastat; zgłoszenie intrastat


Jeśli już kiedyś robiłeś zgłoszenie intrastat, z pewnością nie będzie to dla Ciebie żadnym problemem. Jeżeli jednak masz wysłać zgłoszenie intrastat po raz pierwszy, wtedy bez wątpliwości warto skorzystać z pomocy specjalisty. W sieci znajdziesz wiele osób, które za niewielką opłatą pomogą Ci dobrze wypełnić swoje zgłoszenie (Bartłomiej Ruszaj).

Nie ociągaj się - jeżeli pragniesz przeglądnąć dalsze informacje (http://www.lrg-lodz.pl/) na ów niebywale interesujący temat, to wejdź w link poniżej i przejdź do następnego wpisu.

Jeżeli będziesz z uwagą przyglądał się wypełnianiu deklaracji przez taką osobę i porządnie wszystko zapamiętasz, wówczas następnym razem będziesz mógł wykonać to sam.
Na początku niewątpliwie dobrze zainwestować w pomoc specjalisty, który pomoże Ci przygotować wszelkie dokumenty tak jak należy.
2019/01/03, 07:55