Menu strony

Co umożliwia nauka języka obcego? Dowiedz się dlaczego...

Przez wiele lat posiadaliśmy uczulenie na języki naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Nieprzyjemnie kojarzył nam się język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało się go uczyć. Oczywiście, w dawnym ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej placówce oświatowej, od morza, aż po Zakopane. Ale od kiedy wywalczyliśmy wolność, język Puszkina, pomimo niezaprzeczalnej urody, uparcie kojarzył nam się z cierpieniami, jakie przeżywaliśmy z powodu Rosjan. Ta postawa na szczęście odchodzi w zapomnienie i dzisiaj wielu młodych ludzi pragnie poznać język naszych potężnych sąsiadów ze Wschodu.
A przez cały ten okres lekceważyliśmy języki naszych innych słowiańskich pobratymców. Ukraiński czy białoruski były dla nas tylko odmianą rosyjskiego i nie mieliśmy w zwyczaju traktować ich poważnie, tym bardziej, że znając tylko rosyjski można się było swobodnie porozumiewać na terenie całego Związku Radzieckiego.

książka ukraińska
A przecież język ukraiński posiada wspaniałą historię, także piśmienniczą. Nasi sąsiedzi zza Buga posiadają własnych wspaniałych poetów narodowych oraz twórców literackich, dlatego nieporozumieniem jest wrzucanie go do tego samego worka z językiem rosyjskim.

Sprawdź też

Język angielski- sposób na zrobienie wielkiej kariery

Edukacja, książki
Maturzyści w tym roku na pewno od dawna myślą nad wyborem właściwego kierunku studiów. Jest bez wątpienia pierwsza tak ważna decyzja w ich młodym żywocie, która jest w stanie decydować o ich dorosłym życiu. Oczywiście, kierunek studiów zawsze można zmienić, ale jest to wówczas marnotrawstwo czasu i energii, którą możemy spożytkować w inny sposób.


uroda (np. oceń) języka ukraińskiego to nie ostatni powód, aby się go nauczyć. Z racji tego, że jesteśmy z Ukraińcami sąsiadami, rozwija się nasza relacja w dziedzinie ekonomicznej, a także kulturalnej. Powoływane są liczne wspólne instytucje i wydarzenia. Nasi biznesmeni robią z kolegami z Ukrainy wiele dochodowych interesów. Z tego powodu tak potrzebna jest znajomość języka ukraińskiego. Jeżeli pragniemy współpracować z Ukrainą, powinniśmy potraktować ją jak poważnego partnera, któremu należy się szacunek.

Z tej przyczyny dużo młodych znajduje potencjał na przyszłość właśnie w tym kraju. Z tego powodu wybierają kierunki filologiczne lub wykupują kursy (korepetycje przez internet) tego języka. Jeszcze korzystniejszym wyjściem jest tłumacz przysięgły ukraiński jak pod tym adresem. To zajęcie otwiera przed nami mnóstwo możliwości. Jest to również wyjątkowo opłacalne zajęcie. Warto przeglądać codzienną prasę, by zobaczyć jak często poszukuje się osób ze znajomością tego języka. Warto skorzystać z tej wyjątkowej szansy, a przy okazji poznać wspaniałą kulturę, tak nam przecież bliską.
Dodane przez: M.G.
2019/02/09, 11:17