Menu strony
Język
apteka

Filologia - kierunek marzeń? Co warto mieć świadomość

W ostatniej klasie liceum, młodzi uczniowie muszą podjąć się wyboru w życiu, jednego z najcięższych. Większość z nich decyduje się na rozpoczęcie studiów, jednak często wybór specjalizacji przyprawia ich o zawrót głowy. Politechnika, Uniwersytet czy może medycyna? W obecnej koniunkturze ekonomicznej, żaden z kierunków nie daje nam 100 procentowej pewności na odszukanie pracy.
Słowniki języków obcych

Studiujmy języki obce

Wielu młodych ludzi zadaje sobie to fundamentalne pytanie: co chcę czynić w przyszłości? Odpowiedź na to nie będzie, niestety, taka prosta. Niejasności wzmagają się, kiedy przychodzi matura i powinniśmy wreszcie podjąć ostateczną decyzję, na jaki kierunek pójść. Chociaż zawożąc podanie na konkretną uczelnię nie podpisujemy cyrografu, to jednakże warto właściwie przemyśleć ten krok, aby następnie nie marnować najpiękniejszych lat.
Słowniki języków obcych

Wymaganie w stosunku do tłumacza przysięgłego

W teraźniejszych czasach tłumacz przysięgły jest nader doceniany jak także pożądany. Z racji tego, iż jest to kierunek szczególny, gdyż charakteryzuje się zaufaniem publicznym, owego człowieka obowiązuje wiele spraw, jakim musi być oddany.
dom

Tworzenie stron internetowych – od czego zacząć naukę

Utworzenie prostej strony internetowej nie jest bardzo trudne. Jednakże do zaprojektowania a także stworzenia profesjonalnej strony www trzeba ogromnego doświadczenia oraz nie lada umiejętności.

Używany pojazd z zagranicy - skąd sprowadzać?

Auta są obecnie niesamowicie tanie. Naturalnie piszę w tym momencie o wozach używanych. Choć na nieszczęście już samo utrzymanie potrafi kosztować krocie. Cóż, trudno sądzić, że skoro podatki są tak wielkie, paliwo na polskich stacjach będzie tanie.
język obcy

Na co zwrócić uwagę w czasie wyboru tłumacza przysięgłego? Co jest najbardziej istotne, o jakich czynnikach trzeba wiedzieć?

Angielski jest aktualnie właściwie najważniejszym elementem komunikacji, na pewno interpersonalnej, ale także tej która prowadzona jest pomiędzy instytucjami. Dotyczy to bez wyjątku do różnorodnych dziedzin, czyli biznesu, edukacji i kultury. Do naszych rąk docierają materiały, informacje a także korespondencja pisana w języku angielskim. Sami jednakowoż posługujemy się tym językiem w kontaktach z dotychczasowymi partnerami w biznesie, kiedy tworzymy najnowsze oferty, wypełniamy różne aplikacje lub gdy prezentujemy swoją działalność partnerom zza granicy.
długopis

Zawód tłumacza przysięgłego - dowiedz się jakie są dodatkowe pozytywy

Przekładanie tekstu nie polega tylko na przełożeniu każdego słowa na inny język. W zawodowym przekładzie, zachowany jest oryginalny kontekst oraz różnorodne szczegóły językowe. Takie szczegółowe przełożenie tekstu na inny język wymaga czasu, oraz doświadczenia ze strony osoby dokonującej przekładu. Ze względu na niedużą liczbę specjalistów w zakresie tłumaczeń, profesjonalne tłumaczenia są droższe od tych oferowanych przez studentów filologii. Wybierając tłumacza, warto sprawdzić jakie ma certyfikaty językowe, można również obejrzeć referencje wystawione przez poprzednich zleceniodawców. W ostateczności, opinii o tłumaczu poszukuje się na różnego rodzaju stronach internetowych.
książki do nauki ukraińskiego

Co umożliwia nauka języka obcego? Dowiedz się dlaczego...

Przez wiele lat cierpieliśmy alergię na języki naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Nieprzyjemnie kojarzył nam się język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało się go uczyć. Naturalnie, w dawnym ustroju był to obligatoryjny język obcy w każdej szkole, od Bałtyku, aż po Tatry. Ale odkąd wywalczyliśmy wolność, język Puszkina, mimo niezaprzeczalnej urody, uparcie kojarzył nam się z cierpieniami, jakich doznaliśmy od Rosjan. Ta postawa na szczęście ulega zmianie i obecnie wielu młodych ludzi pragnie poznać język naszych mocarnych sąsiadów ze Wschodu.
Rosjanie

Jakie są aktualnie możliwości biura turystycznego z Trójmiasta?

Gdańsk to miasto z dużymi możliwościami, biorąc pod uwagę szeroko definiowaną turystykę, proponuje zaciekawionym osobom wiele opcji. Biorąc pod uwagę wizy do Rosji warto przyjrzeć się blisko temu, jak wygląda cała procedura ich wyrabiania. Świetne możliwości zagwarantować może aktualnie biuro turystyczne z Gdańska, co docenione zostało już przez wielu. Podróżujący nadzwyczaj cenią sobie wygodę, więc decydują się na kompleksowe usługi sprawdzonego biura podróży, jakie cieszy się sporą renomą na rynku.