Menu strony
Język
apteka

Filologia - kierunek marzeń? Co warto mieć świadomość

W ostatniej klasie szkoły średniej, młodzi uczniowie muszą dokonać wyboru w życiu, jednego z najważniejszych. Wielu z nich decyduje się na rozpoczęcie studiów, lecz często wybór specjalizacji przyprawia ich o zawrót głowy. Studia techniczne, Uniwersytet czy może kierunek lekarski? W obecnej koniunkturze gospodarczej, żaden z kierunków nie daje nam stu procentowej pewności na odszukanie miejsca zatrudnienia.
Słowniki języków obcych

Studiujmy języki obce

Wielu młodych ludzi zadaje sobie to fundamentalne pytanie: co chcę robić w przyszłości? Odpowiedź na to nie jest, niestety, taka prosta. Wątpliwości wzmagają się, gdy zbliża się okres maturalny i powinniśmy w końcu podjąć ostateczną decyzję, na jaki kierunek się wybrać. Chociaż składając papiery na konkretną uczelnię nie podpisujemy cyrografu, to jednak powinniśmy właściwie przemyśleć ten krok, aby później nie żałować straconych lat.
Słowniki języków obcych

Wymaganie w stosunku do tłumacza przysięgłego

W teraźniejszych czasach tłumacz przysięgły jest bardzo ceniony i pożądany. Z tej okazji, iż jest to kierunek istotny, ponieważ charakteryzuje się zaufaniem publicznym, takiego człowieka obowiązuje mnóstwo spraw, jakim musi być wierny.

Używany pojazd z zagranicy - skąd sprowadzać?

Auta są obecnie niesamowicie tanie. Naturalnie piszę w tym momencie o wozach używanych. Choć na nieszczęście już samo utrzymanie potrafi kosztować krocie. Cóż, trudno sądzić, że skoro podatki są tak wielkie, paliwo na polskich stacjach będzie tanie.
język obcy

Na co zwrócić uwagę w czasie wyboru tłumacza przysięgłego? Co jest najbardziej istotne, o jakich czynnikach trzeba wiedzieć?

Angielski jest aktualnie właściwie najważniejszym elementem komunikacji, na pewno interpersonalnej, ale także tej która prowadzona jest pomiędzy instytucjami. Dotyczy to bez wyjątku do różnorodnych dziedzin, czyli biznesu, edukacji i kultury. Do naszych rąk docierają materiały, informacje a także korespondencja pisana w języku angielskim. Sami jednakowoż posługujemy się tym językiem w kontaktach z dotychczasowymi partnerami w biznesie, kiedy tworzymy najnowsze oferty, wypełniamy różne aplikacje lub gdy prezentujemy swoją działalność partnerom zza granicy.
dom

Tworzenie stron internetowych – od czego zacząć naukę

Stworzenie prostej strony internetowej nie jest bardzo trudne. Jednak do opracowania jak też stworzenia profesjonalnej strony www trzeba dużego doświadczenia oraz nie lada umiejętności.
długopis

Zawód tłumacza przysięgłego - dowiedz się jakie są dodatkowe pozytywy

Przekładanie tekstu nie polega tylko na przełożeniu każdego słowa na inny język. W zawodowym przekładzie, zachowany jest oryginalny kontekst oraz różnorodne szczegóły językowe. Takie szczegółowe przełożenie tekstu na inny język wymaga czasu, oraz doświadczenia ze strony osoby dokonującej przekładu. Ze względu na niedużą liczbę specjalistów w zakresie tłumaczeń, profesjonalne tłumaczenia są droższe od tych oferowanych przez studentów filologii. Wybierając tłumacza, warto sprawdzić jakie ma certyfikaty językowe, można również obejrzeć referencje wystawione przez poprzednich zleceniodawców. W ostateczności, opinii o tłumaczu poszukuje się na różnego rodzaju stronach internetowych.
książki do nauki ukraińskiego

Co umożliwia nauka języka obcego? Dowiedz się dlaczego...

Przez wiele lat cierpieliśmy alergię na języki naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Nieprzyjemnie kojarzył nam się język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało się go uczyć. Naturalnie, w dawnym ustroju był to obligatoryjny język obcy w każdej szkole, od Bałtyku, aż po Tatry. Ale odkąd wywalczyliśmy wolność, język Puszkina, mimo niezaprzeczalnej urody, uparcie kojarzył nam się z cierpieniami, jakich doznaliśmy od Rosjan. Ta postawa na szczęście ulega zmianie i obecnie wielu młodych ludzi pragnie poznać język naszych mocarnych sąsiadów ze Wschodu.
Rosjanie

Jakie są aktualnie możliwości biura turystycznego z Trójmiasta?

Gdańsk to miasto z dużymi możliwościami, biorąc pod uwagę szeroko definiowaną turystykę, proponuje zaciekawionym osobom wiele opcji. Biorąc pod uwagę wizy do Rosji warto przyjrzeć się blisko temu, jak wygląda cała procedura ich wyrabiania. Świetne możliwości zagwarantować może aktualnie biuro turystyczne z Gdańska, co docenione zostało już przez wielu. Podróżujący nadzwyczaj cenią sobie wygodę, więc decydują się na kompleksowe usługi sprawdzonego biura podróży, jakie cieszy się sporą renomą na rynku.