Menu strony

Filologia - kierunek marzeń? Co warto mieć świadomość

W ostatniej klasie liceum, młodzi ludzie muszą podjąć się wyboru w życiu, jednego z najcięższych. Wielu z nich decyduje się na rozpoczęcie studiów, niestety często wybór kierunku przyprawia ich o ból głowy. Studia techniczne, Uniwersytet czy może kierunek lekarski? W teraźniejszej sytuacji gospodarczej, żaden z fakultetów nie daje nam 100 procentowej gwarancji na znalezienie pracy.


A jak jest z filologią? Nauka innego języka to zawsze budujący etap, można w przyszłości trudzić się nauką innych opanowanego języka lub też sporządzać tłumaczenia farmaceutyczne, dokumentacji notarialne i wiele innych.
tłumacz

Nie każdy język okaże się równie pożądany w oczach przyszłych pracodawców. Najpopularniejszym językiem na świecie jest angielski, dlatego sporo Europejczyków ma go wyuczonego w zaawansowanym stopniu. Jednak, prowadzi to również do jego większej popularności wśród uczniów - a co za tym idzie - do liczniejszej konkurencji na rynku pracy. Dlatego najciekawszą alternatywą w tym języku będzie specjalizacja translatorska - tłumaczenia farmaceutyczne sporządzać mogą tylko osoby zaawansowane w tej dziedzinie, również w swoim ojczystym języku. Warto zajrzeć tutaj: przykłady tłumaczeń farmaceutycznych.
Ostatnimi czasy, można zauważyć zwiększone zainteresowanie polskich finansistów, firmami wschodnioeuropejskimi. Dlatego też, warto wybrać któryś ze słowiańskich języków na studia : czeski, rosyjski, białoruski - po studiach na konkretnym kierunku, będziemy mieli szanse kooperacji z inwestorami którzy nie opanowali zbyt wielu języków a muszą dogadać się z partnerami ze wschodu. Będziemy trudzić się tłumaczeniem umów, przepisywaniem danych, prowadzeniem konferencji.


Następnym dobrym pomysłem, są języki azjatyckie.
znak apteki
Są mniej przystępne do nauki, co wielokrotnie odstrasza duże grono uczniów, niwelując konkurencję na przyszłym rynku zatrudnienia. Indyjski, japoński, arabski i wiele wiele innych - jeśli tylko poznamy je w stopniu zaawansowanym, wiele miejsc stanie dla nas otworem - od korporacji developerskich przez tłumaczenia farmaceutyczne po prace w japońskim salonie na obrzeżach Warszawy - istnieje bardzo wiele opcji.

Jeśli opracowany tutaj artykuł wciągnął Cię i chcesz więcej, to z pewnością spodoba Ci się link do witryny pożyczka pod zastaw gruntów rolnych, gdzie znajdziesz dużo wątków.

Filologia, chociaż jest specjalizacją humanistyczną, umożliwia pracę na wielu polach. Tłumaczenia farmaceutyczne, translacje umów, współpraca z dalekowschodnimi biznesmenami oraz uczenie w szkole - plus znacznie więcej możliwości, tylko umysł może ciebie tutaj ograniczyć.
2019/10/15, 10:23