Z jakiego powodu owady stanowią tak duże niebezpieczeństwo dla przechowywanych zbóż, podstawowe techniki ich eliminacji.

Owady mogą dokonać bardzo dużych zniszczeń w żywności, którą się przechowuje, z tego też powodu stosuje się rozmaite metody w celu ich wyeliminowania. Jeżeli nawet wiąże się to z użyciem rozmaitych środków chemicznych, to takie działania są konieczne, żeby nie dopuścić do dużych strat w zapasach. Przykładowo przy zbożach zabiegiem tego typu będzie fumigacja, potocznie również nazywana gazowaniem.

Ma ona na celu wyeliminowanie najważniejszych szkodników żerujących na ziarnach, to znaczy wołka, trojszyka czy rozkruszka. Stosuje się w tym celu kilka różnych preparatów, jakie skutecznie niszczą owady, a równocześnie ich zastosowanie nie wpływa na jakość zboża (gazowanie zboża Ratmar). Jak można wywnioskować po potocznej nazwie, podczas fumigacji stosuje się formę gazową tych związków, przez co jej skuteczność będzie na wysokim poziomie. Gaz bardzo dobrze penetruje najmniejsze nawet zakamarki i dociera między ziarna, skutecznie zabijając wszystkie żyjące stworzenia. A po przeprowadzeniu całości procesu wystarczy tylko dokładnie przewietrzyć, aby rozwiązać kompleksowo problem ze szkodnikami.

Obecnie najczęściej używanym preparatem jest fosforowodór. Jego ważną zaletą jest to, że bardzo łatwo się go stosuje. Fumigacja zboża przebiegać musi w szczelnych, zamkniętych pomieszczeniach, więc dokładne ich przygotowanie będzie jednym z najistotniejszych etapów całej operacji.

Jeżeli masz ochotę zgłębić jeszcze inne wiadomości na prezentowany tutaj wątek, to sprawdź to ważne źródło (blyss.pl/produkty/zabudowy-samochodow) - ono też jest bardzo cenne.

Jakieś nieszczelności nie tylko mogłyby obniżyć skuteczność procesu, ale też mogłyby być niebezpieczne dla ludzi z obsługi. Przy różnych obiektach wykorzystuje się różne typy uszczelnień, ich rodzaj najlepiej ustalić z firmą, która będzie realizować tego typu zlecenie. Po uszczelnieniu wszystkiego dokładnie i zabezpieczeniu całego obiektu przystąpić można do samego procesu gazowania. W tym celu w środku daje się pojemniki z gazem i zaczyna jego emisję.


pole uprawne
Podczas całego procesu należy regularnie kontrolować stężenie gazu i w razie konieczności zmieniać jego poziom. Po określonym czasie trzeba wykonać proces odwietrzania, który polega na pozbyciu się całego gazu ze środka obiektu (MAREK KORC RATMAR).
2023/02/13, 07:28