Menu strony

Czy za opóźniony lot możemy liczyć na zadośćuczynienie? A jeżeli tak, to jak to działa?

Czasem zdarzają się sytuacje niespodziewane, jakie burzą wcześniej ustalony porządek. Właściwie mogą mieć miejsce w każdej sytuacji, ale łatwiej poradzić sobie z takimi zdarzeniami, kiedy odnoszą się do naszego najbliższego otoczenia.


Trochę inaczej to wygląda, kiedy przytrafiają nam się, w momencie gdy na przykład wybieramy się na drugi koniec świata. Odpowiednim przykładem jest odwołany lot. Co w takiej sytuacji zrobić?

Opóźnienia w ruchu lotniczym tak właściwie mają różne przyczyny i nie są one czymś rzadkim.

Czy poruszona w tym materiale kwestia nie przyciągnęła Twojej uwagi? Jeżeli tak, to oprócz tego wejdź na ten odnośnik - szczerze zalecam tę ofertę (http://www.sawczuktraining.pl/kontakt/).

Techniczne problemy albo brak załogi to tak naprawdę jedne z paru możliwych przyczyn. Nie oznacza to jednak, że musimy pogodzić się z takim opóźnienie, nie ma znaczenia jak długie jest. O odwołany lot odszkodowanie wyraźnie definiuje prawo. Przedstawia to Rozporządzenie Unii Europejskiej o numerze 261/2004, które opisuje wspólne zasady odszkodowań za opóźnione lotu oraz zapewnia odszkodowania w kwocie do 600 euro za incydent, który trwa przynajmniej trzy godziny.

samolot lecący na niebie
Co wcale nie dziwi, linie lotnicze bardzo niechętnie wypłacają duże kwoty odszkodowań, niechętnie także angażują się w przeciągające się oraz męczące spory z podróżnymi. Przez tego typu postępowanie bowiem mogą powstać niemałe szkody na wizerunku danej linii lotniczej. Mają one więc kilka możliwości, by uniknąć takich nieprzyjemności. Roszczenia mogą być oddalone, jeśli linie lotnicze udowodnią, że spóźnienie było spowodowane przez okoliczności nadzwyczajne, a ich wystąpienia nie było możliwości uniknąć.

Czy na danej witrynie www (https://tursped.pl/przewozy-autokarowe) wyszukałeś wszystkie potrzebne informacje? Jeżeli odczuwasz niedosyt, to namawiamy na nową. Kliknij w ten link i już.

W wielu sytuacjach miały miejsce strajki albo złe warunki atmosferyczne.


Ale to jakie czynniki będą określane jako okoliczności nadzwyczajnych, zależy od orzecznictwa w danym kraju. Najważniejsze, by dopilnować, żeby zgłosić roszczenie, np. odwołany lot odszkodowanie, kiedy czekamy na lot więcej niż trzy godziny. Ten czas może wydać się długi, lecz tego typu wypadki mają miejsce dość często. Jeżeli tak się stanie to pamiętajmy, że należy się nam zadośćuczynienie od 250 do 600 euro, a to jakie będzie jest zależne od dystansu trasy. Rzecz jasna, im dalej, tym pieniądze z odszkodowania są wyższe. Wiadomo, że należy liczyć na to iż tego typu sytuacje nie będą miały miejsca w naszym życiu. Natomiast niestety rzeczywistość czasami okazuje się inna niż byśmy oczekiwali. W takim momencie z pomocą na pewno przyjdzie powyższy artykuł.
2019/03/13, 07:26