Menu strony
Mapy
działka

O geodezji

Geodezja jest nauką, która zajmuje się takimi zagadnieniami jak między innymi ustalanie wielkości oraz kształtu ziemi. Do tego należy dodać takie rzeczy jak określanie położenia punktów, które są na jej powierzchni. Przeprowadzanie precyzyjnych pomiarów jest jednym z wielu obowiązków specjalisty geodety. Owocem jego działań okazują się być potem wszelkie opracowania graficzne w postaci znanych nam znakomicie map bądź też profili.
geodeta sprawdzający mapy

Usługi geodezyjne

W trakcie budowania zakładu przemysłowego koniecznie potrzeba zatroszczyć się o bardzo dużą ilość spraw, takich jak jego odpowiednie dostosowanie do otoczenia. Nie sposób jednak tego osiągnąć bez wyśmienitych, wysokich jakościowo usług geodezyjnych. W obecnych czasach geodezja staje się coraz bardziej nieodzowna – zwłaszcza w wielkich miastach, gdzie niezbędne są nowe inwestycje. Kwestie powiązane z umiejscowieniem nieruchomości czasem mogą powodować wielki stres, a nawet pewne trudności prawne, których najlepiej wcześniej uniknąć.

Już nie musimy błądzić

Ile razy przydarzało się tak, iż ruszaliśmy w podróż, niby prędzej studiowaliśmy trasy, niby w momencie podróży też spoglądaliśmy na mapę, lecz ostatecznie posiadaliśmy trud z dojechaniem do celu. Lub przyjeżdżaliśmy do mieszkania, chcieliśmy wypocząć przy jakimś interesującym filmie, lecz równocześnie nic fajnego nie było w TV oraz w końcu zniesmaczeni wyłączaliśmy telewizor? Już nie musi tak być, tak w trasie, jak i w domu zawsze możemy mieć to co najcudowniejsze.
geodezyjne przyrządy

Dolny Śląsk a oferty wiążące się z geodezją.

Podział geodezyjny ma na celu wydzielenie minimum dwóch nowych działek z gruntu objętego procesem. Jest to ważny etap procesu inwestycyjnego, który pozwala przystosować teren do planowanej inwestycji. Umożliwia również administrowanie prawem własności, dotyczącym wydzielonej części nieruchomości pierwotnej.
geodeci w pracy

Geodezja we Wrocławiu

Podczas obmyślania drogi, działki lub budynku trzeba zadbać o niezwykle wielką liczbę kwestii związanych z pomiarem. wiele poszczególnych spraw podczas budowy zależy tutaj od indywidualnych potrzeb,jak i od gustu klienta i przeznaczenia danego obiektu. Podejmowanie ogromnej ilości mniej lub bardziej kluczowych wyborów co do wytyczania granic nieruchomości zajmuje w dzisiejszych czasach istotny dla każdego czas.